Pages Navigation Menu

Victor Vasarely – Nová akvizice I, II

Od 29. ledna představuje Muzeum moderního umění Olomouc ve své galerii díla Victora Vasarelyho na výstavě Victor Vasarely | Nová akvizice I., kterou doplňuje soubor 15 serigrafií z majetku Fondation Vasarely v Aix-en-Provence ve Francii. Fondace se tak stala partnerem nejen výstavy, nýbrž i dokumentárního filmu o Victoru Vasarelym, který muzeum natočilo s Pierrem Vasarelym pro projekt Central European Art Database (CEAD, www.ceadata.eu).

Po osobní návštěvě vnuka umělce Pierre Vasarelyho v Olomouci, který byl se spoluprací, s výstavou a prezentací děl neobyčejně spokojený má Muzeum umění Olomouc jedinečnou příležitost rozšířit své fondy o ucelený soubor 33 serigrafií ze sbírek Fondation Vasarely a stát se tak jedinou státní institucí u nás, která vlastní soubor děl Victora Vasarelyho z let 1951 – 1986. Od 11. června si tak budete moci prohlédnout druhou část tohoto unikátního konvolutu.

29. 1. – 31. 5. 2015 (Nová akvizice I)
11. 6. – 20. 9. 2015 (Nová akvizice II)
Muzeum moderního umění | Galerie

Victor Vasarely; vlastním jménem Vásárhelyi Győző byl maďarsko–francouzský malíř, grafik a sochař, který je obecně považován za jednoho z představitelů op-artu a kinetického umění.
Narození: 9. dubna 1906, Pécs, Maďarsko
Úmrtí: 15. března 1997, Paříž, Francie

Credit – www.olmuart.cz

Gallery

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *