Pages Navigation Menu

Skount

Skount se narodil v Almagru, Španělsko (také známé jako La Mancha ) v zemi ušlechtilého rytíře Cervantesova románu – Don Quijote, v roce 1985. Jeho rodné město má významnou historii, narodil se zde dobyvatel Chile a také architektura Almagra je unikátní s mnoha hispánsko americkmi vlivy. V současné době ale sídlí v Amsterdamu (Nizozemsko). Jeho dětství bylo šílený, jak říká. Rodina, příroda, země, jízda na kole, cestování, fantasy, divadlo, párty, hip-hop, malování, výlety do Barcelony, umění, přátelé a svoboda. Začal studovat umění, ale odešel během druhého roku, aby znovu objevil sám sebe a sledoval věci, které ho škola nemůže naučit v umění. Je vlastně samouk.

wayout
Začal malovat v roce 1999 v jeho rodném městě Almagro. Jeho první práce se podobaly typografickému graffiti silně ovlivněné Hip-Hop kulturou, ale postupem času díky vlastnímu zájmu a výzkumu v dalších oblastech a různých uměleckých směrech začal rozvíjet další druhy děl a svůj vlastní styl v nástěnné malbě, ilustraci, malířství, sochařství a instalaci. Nechal se inspirovat klasickým španělským divadlem svého rodného města, tajemnými snovými maskovanými postavami, které lákají diváka z městského prostředí do Dreamscapes.

Poháněn základní touhou osvobodit svou mysl nezná Skountova kreativita mezí. Má rád masky. Lidé na celém světě používají masky už od starověku pro posvátné obřady jako ozdobu a v divadle. Maska zakrývá totožnost svého nositele a symbolizuje potřebu skrýt nebo potlačit touhy člověka, strach a obavy. Ale můžeme také nastat okamžik a lidé odloží masku a mohou odhalit svou skutečnou povahu.Skountova nezkrotná zvědavost po jiných kulturách ho pohání cestovat a studovat různé formy kreativity a tradice po celém světě. Skount pracoval a vystavoval v celých Spojených státech, Evropě, Číně, Izraeli, Mexiku, Izraeli, Austrálii, Mexiku, Brazílii a Řecku.

Video

Web – www.skountworks.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *