Pages Navigation Menu

Nick Walker

Nick Walker patří mezi světově nejznámější street art umělce. Narodil se v roce 1969, aby se posléze vynořil z nechvalně známé a průkopnické graffiti scény v Bristolu na začátku 80. let. Jako předchůdce britského graffiti fenoménu se Nickova práce stala vzorem pro stovky začínajících umělců. Jeho práce se neustále vyvíjí a je stále inovativní, moderní a provokativní. Nick čerpá energii a představivost z graffiti, ale daří se mu kombinovat svobodu kterou přináší sprej s velmi kontrolovanou a složitou šablonou.

Výsledky jsou vysoce sofistikované a nekonečně žádoucí. Metody které používá si zachovávají svou energičnost a integritu také na tradičním médiu jakým je plátno. Jeho okamžitě rozpoznatelný styl a humor mu získaly následovníky po celém světě. V roce 2008 měl Nick výprodejovou show v Los Angeles a Londýně, kde sběratelé čekali ve frontě více jak 24 hodin, aby byli mezi prvními, kteří dostanou jeho nejnovější práci. V roce 2008 byla prodána jeho kultovní Moona Lisa za více jak desetinásobek její původně odhadované hodnoty v aukci v Bonhams.01
V průběhu let byla Nickova práce vyzdvižena tiskem a objevila se na titulních stránkách po celém světě včetně přední stránky Independent arts magazine a The Observerem byl vyzdvižen jako největší událost roku 2008.

Artist’s Statement

V roce 1992 jsem začal kombinovat šablony s mou ruční prací což mi umožnilo umístit blízko sebe nebo vedle sebe téměř fotografické snímky se syrovostí, která se vyvinula z běžných graffiti stylů. Šablony se staly základním prvkem mé práce. Jejich hlavním přínosem je, že mi dovolují zachytit jakýkoliv obrázek (výjev) ze života, přetvořit jej a znovu ho vyobrazit na jakémkoliv povrchu.

Snažím se přidat prvek humoru nebo ironie na některé obrazy abych přidal trochu světelného kontrastu na stěnu. Malba je pro mě forma úniku a jestli moje práce umožňuje divákovi aby dělal ty samé věci, pak jsem dosáhl víc než jsem se rozhodl udělat.”

02

Credit – www.theartofnickwalker.com

GALLERY

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *