Pages Navigation Menu

Madona Ostravica

Fasáda budovy někdejšího obchodního domu Textilia-Ostravica (z pohledu od Imperial Hotel Ostrava) má novou tvář. Světoznámý americký streetartista Nils Westergard přicestoval z Amsterodamu a přes víkend namaloval na fasádu ostravského obchodního domu Ostravica “Madonu Ostravicu”. V tuto chvíli je to největší streetartové dílo v České republice a druhé největší, jaké kdy tento umělec vytvořil.

nils-westergard-underground-alex-stanhope-200x300Photo © Alex Stanhope

Nils Westergard do Ostravy přijel vlakem z Amsterdamu a práci dokončil za pouhých 30 hodin. „Aniž bych to dopředu plánoval, výsledná malba je mnohem větší, než jsem původně zamýšlel. Vytvořil jsem ji v rekordním čase a rád bych ji věnoval všem Ostravanům, kterým osud Ostravici není lhostejný,“ uvedl Nils Westergard pro server ostrava.online.

„Když Nils slyšel o osudu objektu, ve kterém po letech chátrání usilujeme o vznik kulturního centra, přišel s nápadem, že na fasádě vytvoří malbu. Právě to je příklad umění, které chceme v Ostravici podporovat,“ vysvětlil koordinátor projektu oživení Ostravice Daniel Zeman. Westergard žije v Richmondu a s tvorbou graffiti začal ve čtrnácti letech. Zaměřuje se na portréty v černobílém provedení. Jeho díla zdobí fasády v Sydney, Melbourne, Berlíně i Londýně. Pokud máte zájem o některé jeho práce v printové podobě, můžete navštívit stránky graffitistreet.com a tam si je zakoupit.

Web – nilswestergard.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *