Pages Navigation Menu

Ludo

Narodil se na předměstí Paříže někdy před 30 lety. Studoval grafický design a sociologii v Miláně a nyní žije a pracuje převážně v Paříži. Svým dílům v Paříži často říká Pomsta přírody. Spojuje svět rostlin a zvířat s naším technologickým vesmírem a “pátráním po modernismu”. Mluví o tom co nás obklopuje, co nás ovlivňuje a snaží se v nás vyvolat nějakou pokoru.


wayout

Kreslí s přesností botanických ilustrací a jeho nový řád hybridních organismů je elegantní a nelítostný. Obrněné vozidlo se proměnilo v roháče, masožravé rostliny mají lovecké nože místo řádků zubů, včela má tvar bojového letounu, z tulipánu je rázem ostřelovací puška, lidské lebky jsou jako hrozny květiny.

Svým dílům dává velmi podivné jména, která však souvisí s daným tématem –

“eXoskeletor”, “Mutant S Eagle Head”, “On Friday 13th.”, “Biohazard”, “Decoration”, “Grateful Dead”, “Psorophora Encaustum”, “War Bug 6”, “Screamin ‘Flower” (je to reinterpretace kultovní značky “Screaming Hand”, která byla navržena Jimy Phillipsem v roce 1973 jako hlavní logo pro tým Santa Cruz Skateboards. Logo je symbol pro skateboarding a je široce používán v celém Společenství), “Enjoy The Violence”, “Bendy Warhola”, “Pina Colada”, “My Last # tweet” a další.

Ludovy práce se snaží nás upozornit na již delší dobu trvající nebezpečí, které nás obklopuje a na chyby kterých se dopouštíme našimi necitelnými zásahy do přírody. Přes opakované přírodní katastrofy odmítáme uznat vlastní křehký stav a nejsme ochotni si přiznat, že panování lidstva na této planetě je nebezpečná a prchavá iluze.

Web – thisisludo.com

Video

GALLERY

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *