Pages Navigation Menu

Lazybastard v Kafe v kufru

V Praze 2 v Moravské ulici 10 v Kafe v kufru byla koncem února zahájena výstava ilustrací Vojtěcha Velického aka LAZYBASTARD

Je ilustrátorem i grafikem a s jeho pracemi se setkáte například v týdeníku EURO nebo na obálce časopisu Nový prostor. Spolupracuje také s divadlem, podílí se na různých workshopech a výstavách. Známá je také účast na ilustrátorské soutěži Secret Walls.

02

Výstava je složena ze všech těchto oblastí. Titulky, plakáty, vlastní tvorba a kalendář, vše vedle sebe. Tvorba zdánlivě připomíná Vladimíra 518 na jedné a Pavla Reisenauera – ilustrátora RESPEKTU na druhé straně. Není tak divu, že když autor balancuje mezi těmito póly, expozice je složena jak ze sci-fi prvků, tak satirických mediálních karikatur.

Je tedy těžké určit, jakým směrem se jeho tvorba vyvíjí, vždyť také sám Lazybastard říká, že je „ilustrátorem na plný úvazek.“ Myslím si ale, že kromě komerční tvorby, kde vystihuje perfektně účelnost a trend, se ubírá směrem komiksových, superhrdinských a filmových témat. Nakonec právě i film byl otázkou diskuze, kterou jsem na vernisáži místy uslyšel.

Checkujte – Kafe-v-kufru
Credit – pokrk.cz

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *