Pages Navigation Menu

Jahwan

01Portréty, ilustrace, street art a tetování, to vše zvládne Thomas Perez alias JAHWAN.

Narodil se v Saint-Laurent-du-Var a jako velmi mladý začal vyjadřovat svůj talent a osobní výtvory tím, že kreslil portréty inspirované světem hip-hopových skladeb. Po studiu uměleckoprůmyslové školy ve Vence se vrátil jako ikona BTS do Toulonu. Krátce poté, co opustil školu se přestěhoval mladý samouk do Montrealu a začíná s tvorbou nástěnných maleb a současně se učí tetovat.

Tady ho napadá představa kreslení přímo do jednotlivých bytů. Tato práce umožňovala zvýraznit a dát svobodu společným obytným prostorám. Během roku a půl zbohatnul, změnil se a začal přemýšlet o projektech, které by mohl zřídit ve Francii. “V Montrealu byl redesign fasády velmi častý” říká Thomas. Vrací se do Nice kde také v současné době působí.

Ve svých pracích čerpá inspiraci z evropských metropolí s více barevnými nástěnnými malbami, které jim dávají silnou identitu. Podle jeho názoru, umění je příliš často odsunuto do pozadí ve prospěch grafiky v průběhu posledních několika let a je čas, aby se toto tvůrčí řemeslné know-how přesunulo do našich společných prostorách, ve kterých žijeme a kultivovalo je a poskytlo mu svobodu.

Web – jahwan.me

Video – harikcot

Credit – google.com, jahwan.meGALLERY