Pages Navigation Menu

Herakut

Herakut je umělecký název dvoučlenného týmu dvou německých street artistů specializujících se na nástěnné malby. Jasmin Siddiqui aka “Hera” a Falk Lehman aka “Akut”. Duo cestuje po celém světě a maluje fresky na zdi už řádku let a to jak samostatně tak od roku 2004 jako pár. Většinu svých velkých prací dělají na zakázku, ty menší byly vystaveny v galeriích. Také vydali dvě knihy: The Perfect Merge a After the Laughter, které jsou retrospektivami pokrývající období let 2004-2009 a 2009-2011.

herakut

Velký Pohádkový projekt

Jedním z jejich nejznámějších projektů je Velký Pohádkový projekt, který vypráví příběh dvou imaginárních mladých lidí, Jay a Lily. Cílem projektu je podpořit zájem o dětské knihy, o Jay a Lily prostřednictvím řady nástěnných maleb, které byly namalovány na několika místech po celém světě. První dvě nástěnné malby série byly namalovány v Lexingtonu v Kentucky a pověřili je tím profesoři Kurt Gohde a Kremena Todorova z Transylvania University. Herakut obdržel 8000 dolarů na pokrytí nezbytných cestovních nákladů umělců a veškerých materiálů včetně plošiny, kterou tým používá k dosažení výšek u takové nástěnné malby. První nástěnná malba s názvem “Lily and the Silly Monkeys” se nachází na 156 Market Street na konci parkoviště. Nejlépe je viditelná z pavilonu trhu v Cheapside parku, orámována obrysem Christ Church Cathedral. Druhá nástěnná malba v Lexingtonu v návaznosti na stejné téma je na bývalé budově Spalding bakery na rohu North Limestone a East Sixth ulice. Krátce po dokončení malby v Lexingtonu, Herakut maloval nástěnné malby v Montrealu na stejné téma. Ve stejném měsíci malovali další část série v Rochesteru v New Yorku.

Tyto nástěnné malby nejsou nutně předlohou ilustrací pro knihu” říká Sheldon, “budou inspirací pro děj“. Během procesu malování a po ukončení práce Akut pečlivě dokumentuje nástěnné malby, které budou později digitálně zpracovány.

Ještě je zajímavé poukázat na význam jejich jmen s ohledem na způsob jakým pracují společně. Hera, (jméno bohyně) je tvůrcem obrazů a Akut, (německy akutní) je detailista.

Web – www.herakut.de

Video

GALLERY