Pages Navigation Menu

Fintan Magee

Fintan Magee se narodil v roce 1985 v Lismore NSW. Povzbuzován svými rodiči začal kreslit už v mladém věku. Ovlivněn graffiti kulturou města Brisbane začal svůj tag “Scrawl” malovat po městě velkými živými tvary písmen. Mageeho ranné dílo bylo silně ovlivněno více tradičním graffiti, ale od té doby co začal malovat nástěnné malby ho to konvergovalo do jiné kategorie. Často sureálné na charakterové bázi a velmi extrémně ilustrativní. Cizí lidé v maskách hrající nebezpečné hry, dítě oblečené jako Superman se napíchlo na šíp – existuje několik hrůzostrašných témat, která jsou nějakým způsobem stále krásná, bez ohledu na to jak jsou bezútěšná.

Jeho stěny, olejomalby a tisky vytváří vizuální cirkus rozptýlených představ a stylů, čerpající inspiraci z reklamy, přírody, pouliční kultury a architektury. Jeho obrazy transportují diváka mimo všední rutinu a očekávání do světa nečekané krásy a chaotické rovnováhy, zvýraznění mimořádné povahy naší každodenní existence. Od roku 2009 maluje na plný úvazek a v současné době žije v Brisbane, Austrálie a pracuje jako výtvarník, ilustrátor, designer a street artist (muralist).

88

Vystavoval po celé Austrálii a v roce 2012 po 4-týdenním pobytu v ISAD studio v Jakartě byl pozván ke spolupráci na instalaci ve velkém měřítku s indonéským kolektivem Ruangrupa. Kus byl zařazen do 7. Asie a Tichomoří trienále současného umění v QAGGoMA.

Vzdělání
2002, 2. Osvědčení ve výtvarném umění – Ipswich TAFE
2005-2006, diplom výtvarných umění – Southbank ústav TAFE
2007-2009, Bachelor of Fine Arts – Griffith University, QCA

Video

Foto profil – www.flickr.com

Web – www.fintanmagee.com

GALLERY