Pages Navigation Menu

Ethos

Claudio étos, surrealismus na stěně.

Claudio pochází z São Paulo, města s odhadnutou populací 21,5 m obyvatel žijících v jeho 31 uznaných čtvrtí a odlehlých oblastí s rozmanitými etnickými skupinami s kořeny v Africe, Portugalsku, Itálii, Japonsku, Španělsku, Německu, Rusku a po celé Latinské Americe. V současné době žije ve městě Birigui, které se nachází ve vnitrozemí státu São Paulo. Tyto faktory poskytují vědomou a nevědomou páteř Éthosova uměleckého díla.

01Ve věku patnácti let poprvé zvedl plechovku spreje. A stejně jako kuličkové pero dodnes slouží jako jeho primární nástroje. Byl velmi ovlivněn významnými brazilskými pouličními umělci, Os Gemeos, Vitche, onesto a Herbert Baglione, ale jeho styl je velmi unikátní a individuální. Nyní produkuje většinu svých působivých nástěnných maleb hlavně v okolí města São Paulo. Jeho vysoká rozlišovací způsobilost pro jeho surrealistický a podrobný styl nepotřebuje “tag”, jeho práce může být spatřena na míle daleko a to nejen pro svou velikost.

Své dílo si nejprve načrtne ve skici na papír a plátno svým důvěryhodným kuličkovým perem a pak přenese svou pečlivou kresbu na stěnu či jinou plochu, aby jej bylo vidět. Vzhledem k povaze své práce městské prostředí dokonale doplňuje myšlenku jeho portrétů. Jeho malby jsou odrazem a oslavou města, generují rozhovor mezi lidmi, architekturou a sociálními a ekonomickými tlaky, které je řídí.

São Paolo je bohaté na stencil art a velké pixação crews, každá s jejich vlastním podpisem, mají tendenci dominovat městské krajině, ale Ethosovy malby jsou také prominentní a více rozpoznatelné jako jeho styl, který vyčnívá. Jeho rozsáhlé venkovní nástěnné malby jsou méně impulzivní než mnohé jiné, konverze z jeho kresby kuličkovým perem, obvykle od 8,5 “× 11” nebo menší, z papíru na stěnu. Úroveň podrobnosti a detailu jeho portrétů je famózní. Podrobnosti a jemné detaily inkoustem a tužkou kresby přenesené na stěnu sprayem se staly jeho podpisem.

Mezinárodní věhlas mu přinesla expozice v roce 2008 kdy byla jeho práce nedílnou součástí Studiocromie’s exponátů na FAME festivalu (následovalo sólo show v Studiocromie’s gallery v Puglia, Itálie). Poté následovaly samostatné výstavy v San Francisco’s 111 Minna v prosinci roku 2008 a v Christopher Henry Gallery v New Yorku na jaře 2009. Zejména debut ve Spojených státech v Minna s názvem Insomnia byl impozantní. Dostalo se mu hodně chvály od kolegů, stejně jako od členů komunity městského muzea.

Web – claudioethos.blogspot.com.br

Video –

GALLERY