Pages Navigation Menu

El Niño de las PINTURAS

Raúl Ruiz, známý jako El Niño de las Pinturas se narodil v Madridu, ale v současné době žije v Realejo Granada. Začal malovat v 90. letech. V jeho dílech se velmi často objevují děti a lidské postavy, u kterých zdůrazňuje mimiku jejich tváří (drzost, strach, překvapení, smutek … ). Dalším základním prvkem jeho prací jsou pracovní stroje a především zde nalezneme ozubená téměř kruhová kola (vlaků…).

Všude okolo je jeho plátno, na rozích a shnilých budovách, tam všude můžeme najít lesklé, vytříbené a silné práce El Niño. Jeho styl je podmanivý a za vrstvou plastů a syntetického emailu nalezneme klinické oko, které se připojuje k pulsu ležící ulice. To není módní graffiti, street art je pravda.

El Niño je jedním z mezinárodních umělců v RG, jehož obraz je již součástí historie Realejo a je hojně navštěvován turisty, kteří přijíždějí hledat jeho díla. V jeho díle se zračí snaha o větší sociální spravedlnost, vyšší citlivost k seniorům, dětem a respekt k flamencu. V ulicích Argentiny, Portugalska, Francie, Venezuely, Holandska, Mexika, Itálie, Maďarska a Belgie už má svůj tag a musel překročit téměř celou planetu, protože i když v Londýně je nespornou hvězdou současného umění, v Andaluzii je street art stále zločin.

Také publikoval knihy – “A través del muro”, kde můžeme vidět sbírku jeho nejlepších prací. “El mundo está oscuro, ilumina tu parte”, kde nám připomíná práci dítěte ve naší domácnosti.

Jeho práce jdou ruku v ruce s frází nebo krátkou básní více či méně reflexní, zejména stylu graffiti od tohoto autora.

* “Už vás nebaví stejné odpovědi, rozhodl jsem se změnit své otázky”
* “Čísla jsou to, co krmí naši duši?”
* “Možná že materialismus už ovládl naše duše?”
* “… Jen ten, kdo se vzdal vítězství k porážce najde svou cestu …”
* “A čas běží … a život se nemůže dočkat …”
* “Svět je tma … se rozsvítí váš part …”
* “A kam se podívám jestli nemám oči …”

Originalita jeho graffiti je nezpochybnitelná.

Video

Web – www.elninodelaspinturas.es

Credit – google.com, elninodelaspinturas.es

GALLERY