Pages Navigation Menu

El Mac

Miles “Mac” MacGregor

Narodil se v Los Angeles v roce 1980 inženýru a umělkyni. Mac vytvářel a studoval umění nezávisle už od dětství. Byl inspirován už v mladém věku klasickými evropskými malíři jako Caravaggio, Vermeer a secesními symbolisty jako Klimt a Mucha. To vše se smíchalo se současnými vlivy graffiti a fotorealismem, stejně jako Chicano & mexická kultura kolem které vyrostl.
wayout
V polovině 90. let začal malovat akrylovými barvami a také graffiti, avšak jeho hlavním životním cílem se stalo ztvárnění lidské tváře a postavy. Od té doby soustavně pracoval na vývoji svého jedinečného rendering stylu (je to tvorba reálného obrazu na základě počítačového modelu), který využívá opakování vrstevnice připomínající vlnky. Turingovy modely a původní North American art. V roce 1999 začal malovat portréty svých přátel a anonymních mexických dělníků na veřejných prostranstvích na celém americkém jihozápadě, legálně i nelegálně. Také začal malovat velké Technicolor aerosolové interpretace klasických obrazů starých evropských mistrů. To vše vedlo v roce 2003 k pověření muzeem Groeningemuseum v Bruggách, aby namaloval své interpretace klasických vlámských primitivních maleb v muzejní sbírce. Od té doby byl pověřen malovat nástěnné malby po celých Spojených státech stejně jako v Mexiku, Dánsku, Švédsku, Kanadě, Jižní Koreji, Belgii, Itálii, Nizozemí, Puerto Ricu, Španělsku, Francii, Singapuru, Německu, Irsku, Velké Británii, Vietnamu a na Kubě.Některé z jeho nástěnných maleb se staly místní památkou, zejména jeho spolupráce s Retna, které kombinují El Macovi reprezentační postavy s Retnovou typografií a designem. Většina z jejich spolupráce byly namalována v LA, ačkoli nemnoho pozoruhodných nástěnných maleb bylo namalováno ve čtvrti Wynwood Miami Arts pro Primary Flight/Art Basel v roce 2007, 2008 a 2009, včetně jedné malby na Margulies Collection budově. Mac a Retna měli spolu významnou výstavu, ” Vagos y Reinas : v Robert Berman Gallery na Bergamot Station v Santa Monice v roce 2009.Alianza, kniha dokumentující jejich individuální a kooperativní práce byla publikována Upper Playground/Gingko Press ve stejném roce.
02Macovy malby byly také uvěřejněny na obálce časopisu Juxtapoz v roce 2009 a opět v roce 2012. V posledních několika letech měl úspěšné samostatné výstavy ve Fifty24SF Gallery v San Franciscu (2009) a v Joshua Liner Gallery v New Yorku (2010). V roce 2010 maloval i velkou nástěnnou malbu na zdi muzea současného umění ( MARCO ) v Monterrey v Mexiku v rámci projektu Seres Queridos. V roce 2012 namaloval velké nástěnné malby v Havaně na Kubě na 11. Havana Biennial sponzorované Cisneros – Fontanals Art Foundation.Mac se i nadále zaměřuje především na vytváření většího veřejného street artu v různých částech světa, malování fotorealistických pláten a dále rozvíjení svého rukopisu a stylu. Žije a pracuje především ve Phoenixu a Los Angeles.

Web – elmac.net
Credit – google.com

GALLERY