Pages Navigation Menu

DZIA

Všechen ten úžasný zvířecí street art níže v galerii je od stejného umělce – Dzia z Belgie. Pouliční umělec začal malovat nástěnné malby teprve před pár lety a už dokázal že má talent. Jeho zřetelný rukopis využívá abstraktní a odvážné geometrické linie, které tvoří jeho zvířecí subjekty. Barevné lišky, úžasně podrobná kobylka, obří ryby a myši. Díky stylu jeho práce bytosti jakoby ožívají. Je to mnohem více než umění, je to zážitek, který ucítíte a uvidíte. Syrová emoce se všemi svými klady i zápory.

Dzia je původem z Belgie a je považován za enigmu v oblasti Antwerp. Je to umělec v mnoha směrech a kromě klasické obrazové tvorby je také sochař, taxidermista, street artista a také zakladatel copyzinu KRANK.

Ve svém rodném městě v Antwerpách se jeho “zvířecí” kousky objevují na zdech po celém městě, ale i jinde po celé Evropě kde dávají nový život opuštěným místům.

“Už od mládí mě vždycky zajímalo umění. Můj strýc byl umělec a moje celá rodina byla vždy velmi tvořivá. Tahle vášeň mě provázela skrz moje dětství než jsem se konečně dal na studia a zístal titul na umělecké Královské Akademii v Antwerpách. Po dokončení studií bylo mojí snahou přesunout práci na zeď. Soustředil jsem se na opravdu unikátní grafický styl, používání abstraktu a geometrických linek pro začlenění zvířecích motivů. Mám neustále nové nápady, takže moje práce je velmi spontální – maluju rychle a přímo na místě, protože respektuju jedinečnost každého kousku” -Dzia-

KRANK je ručně dělaný “copyzine” s padesáti (zhruba 40 stránek na kus) kopiemi, každá s parádním barevným stencilovým obalem. “Zine” je naplněn písy, které nezapadají do popu a celkově drží i mimo-mainstreamovou scénu naživu. Ceny jsou různé a záleží na výrobních nákladech. Ale důležité je, že každé číslo vychází pravidelně co 4 měsíce bez ohledu na cokoliv.
Všichni umělci v Kranku jsou lidé, které má Dzia rád, obdivuje je, podporuje a nebo chrání a celý zine je tvořen aby podporoval umělce jako je on sám. A to je fakt super!

Credit
web – dzia.be
instagram.com/dzia

GALLERY

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *