Pages Navigation Menu

D*Face

01D*Face je anglický multimediální pouliční umělec, který používá barvu ve spreji, stickers, plakáty a vzorníky.

D*Face vlastním jménem Dean Stockton definuje svoji práci jako “aPOPcalyptic”: satirický pohled na konzumní bláznovství a naši posedlost slávou, pop kulturou a všemi těmi událostmi kolem celebrit. Jeho obrazy přináší divákovi morální dilema, objetí nebo odmítnutí, smích nebo zakáz.

Vyrůstal v Londýně a už od dětství měl zájem o graffiti. Přičítá to Henry Chalfantovi a jeho graffiti v metru New York City – Spraycan Art a Subway Art. Později jako teenager skateboardista směřoval svůj zájem na samolepky a Do-It-Yourself mentalitu související se skatem a punkovými fanziny. Navštěvoval kurzy ilustrace a designu a pracoval na volné noze jako ilustrátor-designér a zároveň zdokonaloval svou práci v terénu ovlivněn mimo jiné Shepard Fairey’s “Obey Giant” art kampaní, Jimem Philipsem, hip hopem, punkovou hudbou a populárním animovaným filmem.

V říjnu 2006 uspořádal svou první důležitou samostatnou výstavu v Londýně, “Death & Glory”, v galerii Stolenspace, kterou vyprodal. Od té doby jsou jeho výstavy sólové vystoupení. Eyecons, v O Contemporary v Brightonu v březnu 2007 byla opět vyprodaná show. Nové obrazy, instalace a dva tisky – Kurt “Kant Complain” a CLI- Che.

D*Face byl majitelem a kurátorem Outside institutu v Londýně, první galerii současného umění soustředěného na street art. V roce 2005 se Outside Institute přestěhoval a přejmenoval, aby se stal Stolen Space Gallery. V roce 2010 spolupracoval s Christinou Aguilera na jejím obalu alba Bionic. Jeho práce se pravidelně prodávájí v Christies, Sotherbys a Bonhams aukčních síních a přesto stále pokračuje ve své práci ilegálně ve veřejné sféře a jako takový rozsáhle cestuje po světě a ukazuje a šíří své dílo.

Video

Web – www.dface.co.uk

GALLERY