Pages Navigation Menu

Cake

cake by jaime rojoFoto – jaime rojo

Jennifer Caviola aka Cake

Jennifer Caviola, také známá jako “CAKE”, je výtvarnice, která se kromě své progresivní studiové praxe zaměřuje na veřejný prostor jako platformu pro vyjádření své podpory ženám prostřednictvím hlasu solidarity. “S prací na ulici jsem začala bezprostředně po skončení školy, bylo to bezprostřední a bylo to přesně to co jsem potřebovala v té době“. “Bylo to místo, kde jsem se cítila jako doma a to bylo zábavné a přirozené“, říká o svých začátcích.

Caviola má BFA (Bachelor of Fine Arts) na Pratt Institute a MFA (Master of Fine Arts) ve výtvarném umění na Parsons School of Design. Objevila se v publikacích jako jsou : Huffington Post, Complex Magazine, Paper Mag, Juxtapoz Magazine, Vogue and High Fructose Magazine. Také vystupovala v panelové diskusi o street artu v The Brooklyn Museum se svým mural artem v Bowery, který byl proveden společně s FAB NYC a Many Project.

Cake uchvacuje své diváky svými nástěnnými malbami, o kterých se jeden tazatel zmínil jako o “uštěpačně elegantních ženách.” Ženy které maluje v jejich abstraktní formě nejsou vybrány náhodně. Cake je inspirována, dle jejích slov, ženami které ví a záleží jim na rodině a přátelích. Málokdy maluje muže a když to udělá, její bratr je zdrojem její inspirace. Její práce jsou jak říká a občas cítí “autobiografické”, zachycující kus sebe v obrázku.

Mezi oblíbené umělce jejichž práce je vidět na ulicích určitě patří JR, ESPO a Herakut, ačkoli Herakut jsou jen zřídka vidět v New Yorku. Ráda by spolupracovala z Veng, ND’A, Gaia, OverUnder, Leon Reid, LNY, NohJ, Gilf !, Elle etc. “V současné době pracuje venku velká spousta talentovaných lidí a co je ještě lepší, že existuje stále více žen na scéně v poslední době“, říká.
Ještě se zmiňme o dvou ženách, které ji neustále inspirují být lepší umělec a osoba: berlínskou umělkyni Polinu Soloveichik a brooklynskou Langdon Graves. Společně s Langdon dostaly brilantní nápad na sérii kreseb zabývajících se Tarotem.

Credit – cakestreetart.com

GALLERY