Pages Navigation Menu

C-215

Bez názvuC215

je přezdívka Christiana Guémy, francouzského umělce pocházejícího z Paříže, který byl popsán jako “odpověď Francie na Banksyho”. C215 používá pro svou uměleckou práci především šablony (stencils).

Svou první šablonu vyrobil v roce 2006, ale graffiti umělecem je již více jak 20 let. Jeho dílo tvoří především zvětšené portréty lidí. Předmětem jeho zájmu jsou obvykle subjekty jako jsou žebráci, bezdomovci, uprchlíci, děti ulice a starší lidé. Důvodem této volby tématu je upozornit na ty, na které společnost zapomněla. Je velmi plodný umělec a své umění už ukázal ve městech po celém světě. Jeho šablony můžete vidět v Barceloně, Amsterdamu, Londýně, Římě, Paříži i Oslu.

Kromě svých aktivit ve street artu vyrábí také komerční díla pro galerie na dřevě a plátně. Má za sebou řadu sólových ukázek v galerijích v rámci podpory své práce. Guémyho dcera Nina je populárním předmětem jeho umění a také se mu začala věnovat.

Maluji kamkoli přijedu portréty v ulicích pod jménem C215 a snažím se, aby vzdali hold lidem, kteří tvoří město a to zejména těm, kteří žijí ve svých ulicích, jako děti a bezdomovci.
Mými nástroji jsou šablony a spreje, ale nejsem vandal. Mé umění je kontextové. Pevně ​​věřím, že street art může fyzicky změnit město a každodenní život lidí žijících uvnitř.

Jsem street art feťák žijící v Paříži. C215 je jen moje jméno pocházející z cely, kde jsem už dávno zůstal. Zní to jako Chris, ale s čísly. Rád je poslouchám když jsou řečena v různých jazycích”. říká CG

Christian maloval také v Indii, Izraeli, Brazílii, Polsku, USA, Senegaul, Maroku a v některých evropských zemích, ale Morrocco je jeho oblíbená země.

GALLERY