Pages Navigation Menu

Beastman

01Brad Eastman známý jako Beastman pochází ze Sydney, Austrálie. Vyrostl na skateboardu a měl zájem o všechno, co souviselo se skateboardingovou kulturou: časopisy, hudba, film, fotografování a natáčení krátkých skate videí se svými přáteli, vždy byl venku na ulici. Také jej ovlinili umělci jako Don Pendleton, Alien Workshop a chocolateskateboards grafiky. Měl zájem o kreslení a proto vystudoval grafický design na vysoké škole.

Trvalo roky než si vytvořil svůj jedinečný a originální styl kresby a malby a stále jej rozvíjí a zkoumá dále. Žije a pracuje v Sydney celý svůj život. Jeho díla jsou okamžitě rozpoznatelná a často se podobají podivným a monstrózním stvořením, které jsou obvykle symetrická a malované v jasných barvách (především modrá a oranžová). Jeho práce je ovlivněn krásou a symbolikou opakujících se geometrických a symetrických vzorů přírody a organických linií. Beastman je velmi detailní, často jeho symetrické obrazy líčí alternativní svět nového života, naděje a přežití.

Jeden z nejvýraznějších a nejplodnějších začínajících umělců v Austrálii, jedna třetina tvůrčí skupiny The Hours a spoluzakladatel East Editions, Beastman vystavoval na mnoha místech v Austrálii, stejně jako ve Velké Británii, USA, Německu, Hong Kongu a na Novém Zélandu. Byl kurátorem a uspořádal četné umělecké výstavy a projekty, spolupracoval na různých projektech a zakázkách s různými značkami včetně Element, The Art Park, Colab, Longview, Stone & Wood, Tiger, Hyundai, Red Bull, Mini, Facebook a Smirnoff. V roce 2010 byl jmenován nejlepším umělcem Sydney Music, Arts & Culture (SMAC) Awards a jeho velké nástěnné díla lze nalézt po celé Austrálii a také ve Velké Británii, USA, Německu, Izraeli, Hong Kongu a na Novém Zélandu.

Video

Flickr – bradeastman

Web – www.beastman.com.au

GALLERY