Pages Navigation Menu

Aryz

ARYZ je pouliční umělec a ilustrátor z Barcelony. S malováním graffity začal když mu bylo 10 nebo 11 let. Maloval s kamarády z jeho města, oni malovali písmena a on jim dělal znaky mezi písmeny. Díky zranění prstu se špatně vylisovaného canu začal používat více štětec a váleček místo spreje. Později se s crew rozešel protože se ostatním nelíbilo, že nepoužívá spraycans. Začal tedy malovat pro sebe a snažil se dělat více znaků a velké obrazy. V 16 letech začal studovat techniku neboť všichni v jeho rodině byli velmi manuálně zruční, ale nakonec zvítězilo umění. Přes svůj mladý věk (24 let) patří katalánský malíř ARYZ již mezi protagonisty na mezinárodní street art scéně. I když on sám o sobě tvrdí, že je jen “malíř stěn”.
aryz
Jeho práce lze nalézt na opuštěných zdech na okraji Barcelony, stejně jako v New Yorku, Německu, Polsku, Itálii a Bosně a Hercegovině. Vytváří ohromující a složitě detailní práce, většinou velké malby s živými barevnými strašidelnými postavami (od prapodivných postaviček po zvířata) s využitím hlavně spreje a válečku. Věnuje se rozsáhlým formám nástěnné malby na monumentálních plochách, ale i na malých zdech. Jeho komické karikatury postav s širokou paletou barev jsou pro něho velmi typické a zdaleka rozpoznatelné, ale také se věnuje zátiší a dalším věcem. Mimo to dělá studiové práce a sítotisk. Má za sebou několik výstav v Barceloně.
muro_tolosa_4
“Maluji pro zábavu” říká Aryz. Pracuje ve skupině s názvem „Mixed Media”, měla to být směs technik, ale nakonec malují jen s akrylem nebo sprejem.Video

Web – www.aryz.es

GALLERY

 

Tajemství geniality je nést ducha dítěte do stáří